Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doplňky do klece

Prosím ti, kteří něco níže uvedeného vyzkoušeli, aby napsali svoje zkušenosti dolu do komentářů. Děkuji

Živý hamak

- tento hamak je poněkud "živější" než ten standardní, ustřihneme kus látky a v rozích je svážeme lněným motouzem nebo jakýmkoliv jiným přírodním provázkem. Zavěsíme je úplně na vršek klece.

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

Prolejzačka

- prolejzačku uděláme z drenážní trubky, která se dá sehnat ve stavebninách, metr se pohybuje okolo 25,-- Kč. Nejdříve uřízneme trubku potřebné délky a poté ji ořízneme na obouch koncích, aby nevznikly ostré hrany a poté ořežeme vevnitř ostré výčnělky. Připevníme pomocí drátů, které dáme tak, aby k němu neměli potkánci přístup. Ostatní fotky těchto prolejzaček najdete ve fotogalerii.

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

Dřímadlo

- seženeme tlusčí dřevěné tyčky a na ně našijeme látku a natáhneme na jakémkoliv místě v kleci.

 ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

Kořen

- vyjdeme si do přírody a tam hledáme tak dlouho, dokud se nám nepodaří najít nádherný klacek nebo kořen, ten doma namočený v teplné vodě opracujeme kartáčem, aby na něm nezůstala špína a pak ho na chvilku dáme do vařící vody. Někteří ho lakují průhledným lakem a nechají to týden vyčichnout, ale to já nedoporučuji. Uchytíme kořen tenkým drátkem tak, aby se o něj potkánek nezachytil a až se nám bude zdát, že kořen je až moc označkován, znovu jej opracujeme kártáčem ve vodě. Vše opakujeme dokud se nerozpadne :))

 Obrazek      Obrazek                                                                Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Pletené patro

- koupíme nějaký tlustší přírodní provaz (lněný motouz, papírový motouz, ...) odvineme z něj dlouhý kus a ten ustřihneme. Na rohu klece uděláme uzel a pak proplítáme nejdříve  na šířku klece a pokaždé uděláme dvě otočky, aby se to lépe upevnilo, když nám dojde provaz, tak navazujeme v místě, kde se dotýká klece, aby to pak potkánkoj nepřekáželo, když dokončíme proplítání na šířku, začneme zase od rohu proplétáním na délku a to už obtáčíme jen jednou.

 

ObrazekObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kořen

(Andlovely, 6. 12. 2008 12:23)

Buď to najdeš u pokácených stromů, které jdou delší dobu pokácené nebo ve skalách, když se půjdeš projít, jinak se taky dají koupit v obchodech pro zvířata, ale je to poněkud dražší

Super!

(Versage, 27. 11. 2008 7:27)

Ahoj, Máš tady skvělý nápady, nainstalovala jsem potkanům do klece trubku. Ze začátku se jí bály, ale po chvíli se s ní skamarádily a furt tam rejděj.
Moc se mi líbí taky nápad s kořenem, ale ať chodim po lese jak dlouho chci, tak žádnej takovej pěknej nemůžu najít?